espa-banner
+30 (210) 940-7906
meltko@meltko.com.gr
Ελ
En

Καριέρα στη Μέλτκο

Θέλετε να γίνετε μέλος του εξειδικευμένου προσωπικού της Μέλτκο; Βρείτε παρακάτω τις διαθέσιμες θέσεις εργασίας.

  • Τεχνικός Βιομηχανίας / Technical Specialist

    Εδώ και 40 χρόνια η ΜΕΛΤΚΟ Α.Ε. λειτουργεί ως μία τεχνική και εμπορική επιχείρηση με σκοπό την προσφορά υπηρεσιών στις Ελληνικές Βιομηχανίες, θέτοντας πρότυπα στην καινοτομία, την απόδοση, την επιλεξιμότητα και το πιο σημαντικό στην εξυπηρέτηση.

    Για την καλύτερη και αποδοτικότερη εξυπηρέτηση των πελατών μας, λειτουργεί εξειδικευμένο Τεχνικό Τμήμα το οποίο καλύπτει τις ανάγκες σας σε θέματα συντήρησης, επισκευής, μελέτης εφαρμογών, σχεδιασμού νέων έργων, μετατροπής και εγκατάστασης μηχανών, ακόμα και για τις πιο απαιτητικές εφαρμογές.

    Οι δραστηριότητες της εταιρείας μας περιλαμβάνουν την προμήθεια νέων συστημάτων, την απόσυρση παλαιών, την εγκατάσταση εξοπλισμού, τη μετατροπή μηχανών, την εκπαίδευση χειριστών καθώς και την υποστήριξη μετά την πώληση διατηρώντας αποθέματα ανταλλακτικών, τα οποία παρακολουθούνται με συστήματα τελευταίας τεχνολογίας, για την άμεση εξυπηρέτηση των πελατών μας.

    Καθήκοντα:

    • Εκτέλεση & εγκατάσταση εξειδικευμένων αυτόματων συστημάτων
    • Σχεδιασμός, αντιμετώπιση προβλημάτων και συντήρηση όλων των συστημάτων της αγοράς
    • Προετοιμασία τεχνικών εκθέσεων

    Απαιτούμενα προσόντα:

    • Πτυχίο τεχνικής εκπαίδευσης ή ισοδύναμο
    • Ειδικότητα μηχανολόγος ή ηλεκτρολόγος
    • Επιθυμητή προϋπηρεσία 3-5 χρόνια
    • Επίπεδο Αγγλικών Β2
    • Καλή γνώση Η/Υ

    Επιθυμητές γνώσεις και δεξιότητες:

    • Γνώσεις και δεξιότητες πνευματικών συστημάτων
    • Βασικές ηλεκτρονικές γνώσεις και δεξιότητες που περιλαμβάνουν τη χρήση τυπικών αλλά και ειδικών οργάνων, εργαλείων & εξοπλισμού
    • Δυνατότητα ανάγνωσης και κατανόησης σχεδίων εγκατάστασης
    • Διαγράμματα ροής συν υδραυλικά/πνευματικά διαγράμματα, ηλεκτρικά σχήματα και καλωδιώσεις
    • Βασική κατανόηση της γνώσης και της διεπαφής συστημάτων PLC

    Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 9407906-7

    Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό στο hr@meltko.com.gr αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.

  • Μηχανικός Πωλήσεων / Sales Engineer

    Βασικά Καθήκοντα & Ευθύνες Εργασίας

    • Αναζήτηση και ανάπτυξη νέων πελατών.
    • Διατήρηση και ενίσχυση σχέσεων με υπάρχοντες πελάτες.
    • Διαχείριση και κατανόηση των αναγκών των πελατών με ακρίβεια.
    • Ανάπτυξη στοχευμένου πλάνου προσέγγισης πώλησης ανά πελάτη.
    • Παροχή τεχνικών παρουσιάσεων και επίδειξη που θα ανταποκρίνονται στις ανάγκες των πελατών.
    • Παρακολούθηση κύκλου πωλήσεων.
    • Καταγραφή και διατήρηση αρχείου δεδομένων επικοινωνίας με πελατολόγιο.
    • Φυσική παρουσία κατά την διάρκεια της εγκατάστασης στο χώρο παραγωγής του πελάτη. Κατανόηση των ειδικών εφαρμογών/τεχνολογία του πελάτη για follow up επικοινωνία και αναγνώριση κάλυψης συμπληρωματικών αναγκών του. Ανάπτυξη και παρουσίαση νέας πρότασης.
    • Διαρκής αναζήτηση νέων αναγκών των πελατών και ανάπτυξη πλάνου προσέγγισης με σκοπό την ανάπτυξη και εξοικονόμηση πόρων στην παραγωγής τους.

    Απαιτούμενα Προσόντα

    • Εργασιακή εμπειρία 3-5+ ετών ως μηχανικός πωλήσεων/αντιπρόσωπος σε εταιρεία με βιομηχανικό εξοπλισμό.
    • Πτυχίο Μηχανικού/Ηλεκτρολόγου Μηχανικού/Μηχανολόγου Μηχανικού ή συναφή, από αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο.
    • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες πώλησης σε εταιρείες με βιομηχανικό εξοπλισμό.
    • Επίπεδο Αγγλικών C
    • Κάτοχος άδειας οδήγησης κατηγορία Β.